1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çaydeğirmeni Belediyesinden Karla İle Mücadele

Çaydeğirmeni Belediyesinden Karla İle Mücadele

Çaydeğirmeni Belediyesinden Karla İle Mücadele
A+A-

Çaydeğirmeni Belediyesi ekipleri tarafından yoğun kar yağışı nedeniyle cadde ve sokaklarda biriken karları temizleme mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Tüm yurtta olduğu gibi Zonguldak'ın Çaydeği

Çaydeğirmeni Belediyesi ekipleri tarafından yoğun kar yağışı nedeniyle cadde ve sokaklarda biriken karları temizleme mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor.
Tüm yurtta olduğu gibi Zonguldak'ın Çaydeğirmeni Beldesinde de etkili olan kar yağışının ardından havaların normal seviyelere gelmesiyle birlikte belde de kar temizleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşların günlük yaşantılarının olumsuz yönde etkilenmemesi için Fen İşleri'ne bağlı ekipler karla mücadele çalışmalarını aralıksız devam ediyor. Belediye ekipleri çalışmalarına öncelikli olarak ana caddelerden başlayarak vatandaşların müşterek kullandığı ve ulaşım sağladığı ana yollar, sokak araları, sağlık ocakları, okul yolları, cami önleri gibi halkı yakından ilgilendiren alanlarda çalışmalarına hız kazandırıyorlar.
Yapılan karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş," Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda kış hazırlığımızı sonbahar mevsiminde tamamladık. İş makinelerimizin kışlık bakımını yaptırdık. Bu yıl daha hızlı hizmet verebilme adına iş makinemize kar temizleme bıçağı aldık. Belediyemizin kar temizleme bıçağına sahip kato'su, traktör'ü ve bunun yanında kepçesi kar temizleme çalışmalarını sürdürmektedir. Vatandaşlarımızın evlerinin önüne kadar bu hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Civar köylerden vatandaşlarda belediyemize telefon açarak kapalı yolların açılmasını talep etmektedirler. Zaman zaman sınırlarımız dışındaki köylere de karla mücadele de destek vermeye çalışıyoruz. Ana ve ara yollarımız şu anda açık. Mahallelerimizde ulaşım sıkıntısı yok. Vatandaşlarımızda, esnafımızda kendi imkanları ölçüsünde çalışmalara destek oluyorlar. Karla mücadelede örnek çalışma gösteren belediye personeline ve çalışmalara destek veren vatandaşlarımıza ve esnafımıza teşekkür ediyorum" dedi.
(FE-SD-Y)

11.01.2013 17:43:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT