1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çaycuma'da İstişare Toplantısı

Çaycuma'da İstişare Toplantısı

Çaycumada İstişare Toplantısı
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce düzenlenen, köy ve mahalle muhtarları Ziraat Odası, Su Ürünleri ve diğer tarımsal kalkınma kooperatif başkan ve yöneticilerinin

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce düzenlenen, köy ve mahalle muhtarları Ziraat Odası, Su Ürünleri ve diğer tarımsal kalkınma kooperatif başkan ve yöneticilerinin katılımı ile istişare toplantısı yapıldı.
Çaycuma ilçesinde, Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen istişare toplantısına, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Özgür Uslubaş, Ziraat Odası Başkanı İsmail İnam, Muhtarlar Derneği Başkanı Cemil Usluer, Hacılar Tarımsal Kalkınma Başkanı Dursun Öztürk, Çomranlı Tarımsal Kalkınma Başkanı Yusuf Ateş, Kadıoğlu Tarımsal Kalkınma Başkanı Ramazan Öztürk, Kayıkçılar Köyü Tarımsal Kalkınma Başkanı Bayram Cura, Filyos Su Ürünleri Başkanı Hayrullah Arıkan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanları ve köy ve mahalle muhtarları katıldı. Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce düzenlenen, köy-mahalle muhtarları ilçe ziraat odası, su ürünleri ve diğer tarımsal kalkınma kooperatif başkan ve yöneticilerinin katılımı ile düzenlenen tarımsal desteklemeler, projeler ve diğer tarımsal çalışmaların ele alındığı toplantıda, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Özgür Uslubaş açılış konuşması yaparak, Bakanlığın yaptığı ve yapmayı hedeflediği tarımsal desteklemeler ve projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Müdür Ali Özgür Uslubaş, "Siz değerli çiftçi örgüt başkanlarının, temsilcilerinin ve muhtarların görüşlerini almak için yapılan, bu toplantılar bizim için oldukça önemlidir. Çaycuma'da meyvecilik, sebzecilik, gıda ve hayvancılık konularında eğitim ve yayım çalışmalarının etkin bir şekilde devam ediyor. İlçe Müdürlüğü olarak sizlerden gelecek her türlü önerilere açık olacağız. Çaycuma da yapılan tarımsal faaliyetlerin daha etkin ve verimli hale gelmesi için muhtarlarımızın ve üretici örgütlerinin, ilçe müdürlüğümüz ve üreticiler arasında köprü oluşturuyor ve konumları çok önemlidir."dedi. Muhtarlar ve kooperatif yöneticilerinin konular hakkındaki görüşleri, önerileri ve eleştirileri değerlendirildi. Sorulan sorulara İlçe Müdürü ve Müdürlük personellerince cevaplandırıldı. Çaycuma İlçesinde mevcut potansiyelin kullanımı, modern tarım tekniklerinin uygulanabilirliği, atıl ve ekonomik olmayan metodların değiştirilmesi, ne gibi ilgili metotların tarımsal modern teknolojinin uygulanabilirliğinin olduğu, çevre konuları, iyi tarım uygulamaları, tarımsal desteklemelerde yapılacak çalışmalar gibi konularda karşılıklı bilgi alışverişi, öneriler ve değerlendirilmeler yapıldı. Ayrıca toplantıya katılan katılımcıların önerileri ile toplantıların çok verimli olduğu düşüncesi ile tekrarını önerilerine binaen üç ayda bir konu belirleyerek toplantıların tekrar edilmesi yönünde ortak görüş belirtildi.
(SA-SA)

18.02.2013 16:46:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT