1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çaycuma'da Hibe Programı Gerçekleştirldi

Çaycuma'da Hibe Programı Gerçekleştirldi

Çaycumada Hibe Programı Gerçekleştirldi
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylanan "Sivil Toplum Diyalogu AB-Türk Odalar Forumu-II: AB-Türkiye Odaları

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylanan "Sivil Toplum Diyalogu AB-Türk Odalar Forumu-II: AB-Türkiye Odaları Ortaklık Hibe Programı Uluslararası Ticaret Hacminin Geliştirilmesi Projesi" açılış toplantısı Çaycuma'da gerçekleşti.
Çaycuma ilçesinde, gerçekleşen programda Projenin sunumunu Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası adına Basın Danışmanı ve Proje Asistanı Kamuran Mısırlı, Voka Ticaret ve Sanayi Odası adına da AB İlişkileri Danışmanı Luc Van Looveren yaptılar. Toplantıya Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Proje ortağı Antwerp-Waasland Ticaret ve Sanayi Odası'nın AB İlişkileri Danışmanı Luc Van Looveren, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, yerel yöneticiler, KOBİ'lerin yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Çaycuma TSO Başkanı Rıfat Sarsık katılımcılara teşekkür ederek proje hakkında bilgiler verdi. Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, ise bu projeden ötürü Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası'nı kutladı. Projenin başarılı olacağına inandıklarını ifade eden Vali Ayyıldız, Avrupa Birliği ile yapılan projelerin öneminden bahsederek, bu projenin de Zonguldak için önemli katkıları olacağına inandığını belirterek hayırlı olmasını diledi. 12 ay sürecek olan, yaklaşık 128 bin EURO bütçeli proje ile Belçikalı ve Çaycumalı yatırımcıların bir araya getirilerek işbirliği yapmaları, Çaycumalı firmaların Avrupa'ya açılması sağlanacak, Çaycuma'da oluşturulacak ve proje sonrasında da hizmet vermeye devam edecek bir Dış Ticaret Merkezi'nin kurulması, Avrupa Birliği üyesi ülkelerle ticaret için bir Rehber hazırlanması ve bu rehberin tüm üyelere ulaştırılması, karşılıklı teknik ziyaretler ve seminerler gerçekleştirilecek.
(SA-OA-Y)

18.01.2013 11:09:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT