1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çaycuma Tso Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Ankara'yı Gezdi

Çaycuma Tso Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Ankara'yı Gezdi

Çaycuma Tso Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Ankarayı Gezdi
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde,Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği okul gezisi ile öğrenciler Ankara'yla tanıştılar. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası öğrencilerin en güzel şekilde eğitim ve öğre

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde,Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği okul gezisi ile öğrenciler Ankara'yla tanıştılar.
Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası öğrencilerin en güzel şekilde eğitim ve öğretimlerini gerçekleştirmeleri amacıyla okul binasının yapımının tamamladığı Çaycuma TSO Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerini Ankara'ya götürdü. Aralarında çoğu Ankara'ya ilk kez giden 40 öğrenci; Müdür Yardımcıları Nilgün Çelik ve öğretmenleri Erdoğan Yiğit ile Selahattin Tekin eşliğinde yoğun programlı bir Ankara gezisi yaparak unutamayacakları bir gün yaşadı. Öğrenciler önce Feza Gürsev Bilim Merkezi'ne giderek, genel bilgiler alıp deney gösterilerine katıldılar ve merkezdeki deneyleri birebir yaptılar. Öğle yemeğinin ardından MTA Tabiat Tarihi Müzesi'ne giden öğrenciler müzedeki dünyanın oluşumunu gösteren görselleri, güneş sistemini, çeşitli taş, doğal ortamları ve tarihi bulguları ilgiyle incelediler. Ankara'nın en güzel yeri olan Anıtkabir'e giden öğrenciler burada da Atatürk'ün Aslanlı yoldan itibaren donanımlı rehberleri tarafından bilgilendirilerek Ulu Önder Atatürk'ün mozolesini, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni gezdiler. Öğrencilerin her biri Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl kurulduğuna bir kez daha tanıklık ederek Atalarına bir kez daha söz verdiler. Ankara'daki son durakları olarak Türkiye'deki en büyük alışveriş merkezi olan Ankamall'da serbest vakitlerini geçiren öğrenciler hiç bitmesini istemedikleri bir günlük gezilerinin ardından Çaycuma'ya döndüler. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık öğrencilerin her zaman yanında olduklarını, en güzel şekilde eğitimlerinin gerçekleşmesini sağlamak istediklerini ayrıca öğrencilerin başarıları ile Türkiye'nin sayılı okulları arasında olmasını beklediklerini belirterek şunları söyledi; "Biz kurum olarak binasını en güzel şekilde yapıp rahat bir ortamda eğitim ve öğretim gerçekleştirmelerini sağlamaya çalıştığımız öğrencilerimizin sağlıklı, iyi düşünen, başarılı ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. Bu yüzden bilgileri kadar görgülerini de artırmak gereklidir. Kurum olarak bu düşünceden hareketle adımızı taşıyan okulumuza ve öğrencilerine her türlü desteği vermekteyiz."
(SA-SA-Y)

24.12.2012 18:19:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT