1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çaycuma Çok Programlı Lisesi 2. Avrupa Seferini De Başarıyla Bitirdi

Çaycuma Çok Programlı Lisesi 2. Avrupa Seferini De Başarıyla Bitirdi

Çaycuma Çok Programlı Lisesi 2. Avrupa Seferini De Başarıyla Bitirdi
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Çok Programlı Lisesi Giyim üretim Teknolojisi Alanı Kadın Giyim Modelistliği ve Hazır Giyim Model Makineciliği dallarında eğitim alan 11 ve 12. sınıf öğrencileri, Alman

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, Çok Programlı Lisesi Giyim üretim Teknolojisi Alanı Kadın Giyim Modelistliği ve Hazır Giyim Model Makineciliği dallarında eğitim alan 11 ve 12. sınıf öğrencileri, Almanya'da 4 haftalık uygulamalı mesleki eğitim programını tamamladılar.
Çaycuma İlçesinde, Çok Programlı Lisesi ile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde Kadın Giyim Tasarımı ve Hazır Giyim Model Makineciliği dallarında mesleki eğitim alan öğrencilerimize, kişisel gelişim ve mesleki yeterlilik düzeylerinin arttırılması konusunda ihtiyaç duyduğu eğitim fırsatını sunmak üzere Almanya'daki Schwerin Design Schule okulunda giysi tasarımı üzerine 4 haftalık uygulamalı mesleki eğitim verildi. Projeye Çaycuma Çok Programlı Lisesi Kadın Giysi Tasarım dalında okuyan öğrencilerden 14 öğrenci katılmıştır. Katılımcılarımıza, hareketlilik sürecinde destek vermek ve eğitim faaliyetlerini denetlemek için, Çok Programlı Lise öğretmenlerinden Alkan Yardım ve Nevin Boşnak refakat etmiştir. Çaycuma Çok Programlı Lisesi 2005 yılında da "Kalite Kontrol Sistemlerinin İncelenmesi ve Yeni Makine Sistemlerinin İncelenmesi" adlı LDV Projesi ile Almanya'ya gitmişti.
(SA-SD-Y)

08.01.2013 14:18:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT