1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Çavuşoğlu: ABD’yle küsecek değiliz

Çavuşoğlu: ABD’yle küsecek değiliz

Çavuşoğlu: ABD’yle küsecek değiliz
A+A-

ABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “PYD konusundaki görüş ayrılığı nedeniyle ABD ile küsecek değiliz” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin son dönemde bozulduğu iddialarını reddetti. Bazı konularda farklı düşünmenin normal olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “Örneğin PYD konusunda farklı düşünüyoruz diye küsecek değiliz” dedi.

ABD’nin Washington kentinde temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerika’nın Sesi radyosuna iki ülke ilişkileri hakkında açıklama yaptı. Dışişleri Bakanı, bazı konularda ABD ile farklı düşünmenin normal bir süreç olduğunu ifade etti.

Mevlüt Çavuşoğlu, “PYD ile ilgili niye farklı düşündüğümüz konusunda birbirimizi ikna etmemiz lazım. Bizim elimizde deliller var. PYD ile PKK’nın hiçbir farkının olmadığına dair belgeleri, bilgileri veriyoruz. Arazide birlikte istihbarat çalışmaları var” diye konuştu.

Çavuşoğlu, dün bir araya geldiği ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığını da açıkladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT