1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çatışmalardan zarar gören halk ziyaret edildi

Çatışmalardan zarar gören halk ziyaret edildi

Çatışmalardan zarar gören halk ziyaret edildi
A+A-

İpekyolu ilçesinde geçtiğimiz gün yaşanan çatışmadan dolayı zarar gören mahalleliye ziyaretler sürüyor. Halka moral ve zararların karşılanması için DBP İpekyolu ilçe örgütü ve İpekyolu Belediyesi Hacıbekir mahallesini ziyaret etti.

Van’ın İpekyolu İlçesi Hacibekir Mahallesinde 10 Haziran gecesi helikopter ve onlarca zırhlı araçla operasyon düzenlemesi sonucunda, 3 kişi yaşamını yitirirken 6 ev de yıkılmıştı. Yaşanan büyük yıkım ve zararı yerinde incelemek üzere DBP İpekyolu İlçe Eşbaşkanları Rojbin Bor, Hazım Harmancı, İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Beritan Tayan, Veysel Keser ve DBP’li meclis üyelerinde oluşan bir heyet incelemelerde bulundu.

Yıkılan evlerin sahipleri ve mahalleliyi ziyaret edilerek, ihtiyaçları tek tek not edildi. Zarar gören yurttaşların acil ihtiyaçları olan gıda ve konteynır  yardımı yapılırken, Halk ise evleri yıkılan ve kira da kalmak zorunda kalan yurttaşlara kira  yardımı,çatışma esnasında zarar gören ev ve araçların onarılması başta olmak üzere, psikolojik destek verilmesi ve zarar gören ağaçların yerine dikilmesi talebinde bulundu.Yapılan tespitin ardından kısa bir açıklama yapan, DBP İpekyolu İlçe Eşbakanı Rojbin Bor devletin burda bir kaos çıkarma çabası içerisinde olduğunu ve halkı korkutma sindirme çabalarının olduğunu kaydetti. Bor, çatışma sırasında dışarda olan bütün canlılar taranmış durumda olduğunu ve bu esnada hayvanlarında dahi öldürüldüğünü kaydetti. Halkın yanında olduklarını belirten Bor, yaraların sarılması için çaba içerisinde olacaklarını ve baskılara karşı yılmayacaklarını söyledi.

Kaynak: Van TV

A+A-

HABERE YORUM KAT