1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çatışmada Hayatını Kaybeden 4 HPG'liden Biri Van'da Defnedilecek

Çatışmada Hayatını Kaybeden 4 HPG'liden Biri Van'da Defnedilecek

Çatışmada Hayatını Kaybeden 4 HPG'liden Biri Van'da Defnedilecek
A+A-

Hakkari ve Erzîncan’da farklı tarihlerde çıkan çatışmalarda yaşamını yitiren 4 HPG'li arasında yer alan Yunus Dolanbay Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde son yolculuğuna uğurlanacak.

Hakkari ve Erzîncan’da farklı tarihlerde çıkan çatışmalarda yaşamını yitiren HPG'liler ait 4 cenaze aileleri tarafından teşhis edildi.

Erzurum Adli Tıp Kurumu’nda bekletilen Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı Zewkan köyünde 25 Mayıs gecesi yaşanan çatışmanın ardından hayatını kaybeden HPG’li Sinan Örnek , Yunus Dolanbay , Mehmet Salih Büyükertaç  ile Erzîngan’da çıkan çatışmada yaşamını yitiren HPG’li Mahir Kurt’un cenazeleri aileleri tarafından teşhis edildi. Aileleri tarafından teşhis edilen cenazeler, defnedilmek üzere yola çıkarıldı. 

HPG’lilerden Örnek memleketi Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik köyünde, Dolanbay Van merkeze bağlı Xaçort Mahallesi’nde, Büyükertaç Urfa Halfeti bağlı Saldek Mahallesi’nde ve Kurt ise Siirt merkeze bağlı Çakmak Mahallesi’nde uğurlanacak.

Öte yandan ATK'de 7 cenaze daha bekletilirken, teşhis için Mardîn Midyat'tan gelen bir aile cenazeler tanınmaz halde olduğu için DNA örneği verdi.

DİHA

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT