1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çatak'ta Servis Şoförlerine Trafik ve İlk Yardım Eğitimi

Çatak'ta Servis Şoförlerine Trafik ve İlk Yardım Eğitimi

Çatak'ta Servis Şoförlerine Trafik ve İlk Yardım Eğitimi
A+A-

VAN’ın Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı eğitim servis şoförlerine trafik ve ilk yardım eğitimi verildi.


İlçede verilen eğitime Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş ve Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Yaltay ile taşımalı eğitim sisteminde görev yapacak servis şoförleri katıldı. Seminerde, servis şoförlerine uymaları gereken trafik kuralları ile ilk yardım konularında bilgiler verildi. Seminerde şoförlere emniyet kemerlerinin mutlaka takılması, camların sabitlenmesi, öğrenci indirip bindirmelerde daha dikkatli davranılmasını, sürücülerin görev alanlarında araç içinde veya dışında kesinlikle sigara içmemesi, trafik kurallarının ihlal edilmemesi uyarıları yapıldı.


Eğitim seminerinin ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, “Çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Onları emniyetli bir şekilde taşıma merkezlerine getirip okuldan sonra yine ailelerine sağ salim teslim etmeniz bizim için çok önemli. Hiçbir şekilde araçlarınıza yolcu almayın. İlçe Emniyet Müdürlüğü ile ortak çalışarak denetimin sık sık yapılması ve aksaklıkların tespit edilmesi durumunda en ağır cezalar uygulanacaktır” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT