1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çatak'ta Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Çatak'ta Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Çatakta Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
A+A-

Van’ın Çatak İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu bir konferans düzenlendi.


Atatürk İlköğretim Okulu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Sadi Arslan katıldı. Programa Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel, Garnizon Komutanı İrfan Cirit, Belediye Başkanı Emin Babur, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç ve Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel’in selamlama konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Sadi Arslan, “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu konferans verdi. Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinin O’nu daha iyi anlamamıza ve öğretilerini hayatımıza daha çok tatbik etmemize vesile olması gerektiğini belirten Başmüfettiş Sadi Arslan, bütün Peygamberlerin gönderiliş gayelerinin kaybolan insan onuruna hak ettiği değeri yeniden kazandırmak olduğunu vurguladı. Hz. Peygamber’in içerisinde yaşadığı topluma mesajlarıyla ve örnek hayatıyla ışık saçtığını ve öğretileriyle insanlığa onur kazandırdığını belirten Arslan, “O nur, çocuğu, genci, yaşlıyı, engelliyi, dul ve yetimleri, kadını velhasıl bütün insanlığı onurlandırmıştır. Cahiliyye döneminde onurunu kaybetmiş bir toplumdan örnek bir nesil vücuda getiren Rahmet Peygamberi insanlığa onurun, değerin, ırzın ve izzetin timsali olmuştur. Bizler O nur ile onurlanmak ve insanlığı O nur ile onurlandırmak zorundayız” dedi.


Program, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilköğretim ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu şiir ve kompozisyon yarışması ile İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında düzenlenen kırk hadis ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül takdimi ile devam etti. Program, Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel’in, Kutlu Doğum Haftası anısına Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Sadi Arslan’a plaket takdimi ile son buldu. Konferans sonunda ilçe protokolü ve vatandaşlara Kutlu Doğum Aşı ikram edildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT