1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çataklı Öğrenciler Bilgisayarla Buluştu

Çataklı Öğrenciler Bilgisayarla Buluştu

Çataklı Öğrenciler Bilgisayarla Buluştu
A+A-

Van’ın Çatak ilçesinde uzun geçen kış aylarının ardından yolları ulaşıma açılan köylü öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte geldikleri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGEV) bilgisayarla tanışıp eğitim alıyorlar.


Van’ın Çatak ilçesinde uzun ve sert geçen kış aylarının ardından yolları açılan köylerde okuyan öğrenciler, ilçeye gelerek bilgisayarla tanışıp güzel vakitler geçiriyor. Çatak’ta TEGEV tarafından kurulan bilgisayar laboratuvarında bilgisayarla tanışan köylü çocuklar, burada bilgisayarı öğrenip internete giriyor. Bilgisayar öğrenen çocuklar yine burada gönüllü öğretmenler tarafından oyunlar oynatılarak derslerine de yardımcı olunuyor. 28 köyü bulunan Çatak ilçesinde her gün iki köyün geldiği TEGEV’de öğrencilere gönüllü öğretmenler tarafından da çeşitli ikramlarda bulunuluyor. Bilgisayarla ilk kez tanışan öğrenciler, internete girmenin mutluluk verdiğini ve burada olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söylerdiler.

\"\"


Çatak’ta TEGEV’in her ay ortalama 700 çocuğa eğitim götürdüğünü söyleyen Çatak Öğrenim Birimi Sorumlusu Gülay Aras Koç, burada 7-16 yaş arasındaki çocuğa gönüllü öğretmenler tarafından bir çok eğitim programı uyguladıklarını, eğitimlerinin ise çocukların gelişimi yönünde devam ettiğini söyledi. Burada oluşturdukları bilgisayar laboratuvarında bir çok çocuğun ilk kez bilgisayarla tanıştığını ifade eden Koç, “Haftanın her günü köylerimizden öğretmenleri tarafından öğrenciler getiriliyor. Bizde burada bu öğrencilere gönüllü öğretmenler tarafından bilgisayar ve eğitici bilgiler öğretiyoruz. Burada uzun geçen kış aylarının ardından köy yollarının açılmasıyla da birimimize gelen öğrenci sayısı arttı. Gelen her öğrenciye burada bir şeyler öğretmenin gayreti içerisindeyiz. Gelen her öğrencide bizi çok mutlu ediyor” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT