1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çatak Müftülüğü'nde İstişare Buluşmaları

Çatak Müftülüğü'nde İstişare Buluşmaları

Çatak Müftülüğünde İstişare Buluşmaları
A+A-

Van Çatak Müftülüğü tarafından din hizmetlerinde etkin ve verimliliği artırmak, personelin görev mahallinde karşılaştığı sorunlara ortak çözümler üretmek...

Van Çatak Müftülüğü tarafından din hizmetlerinde etkin ve verimliliği artırmak, personelin görev mahallinde karşılaştığı sorunlara ortak çözümler üretmek, ileriye dönük yapılması düşünülen plan ve projeler hakkında alt yapı hazırlığı yapmak amacıyla uygulamaya geçirilen “İstişare Buluşmaları” devam ediyor. 


Din hizmetlerini daha geniş yelpazede sunmak, sosyal kültürel içerikli cami dışı din hizmetlerine ağırlık vermek ve yapılması düşünülen çalışmaları belli bir program dahilinde gerçekleştirmek amacıyla teorik çalışmalarına hız kazandıran Çatak Müftülüğü, “İstişare Buluşmaları” adıyla uygulamaya geçirdiği programla verimli çalışmalar elde etmeye devam ediyor. Alanda görev yapan personelin karşılaştığı problemleri ve uygulamayı düşündükleri projelerini ayrıntısıyla dile getirmelerinin kendileri açısından büyük önemi haiz olduğunu vurgulayan İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, “Personelimizle iletişim ve koordinasyonu güçlendirmek ve din hizmetleri noktasında yapılması düşünülen çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla uygulamaya koyduğumuz İstişare Buluşmalarımız çok verimli geçiyor. Aynı güzergâhta görev yapan din görevlilerimizden üçer ve dörder kişilik gruplar oluşturarak belirlenen günlerde müftülüğümüzde bir araya geliyoruz. Görev mahallerinde şu ana kadar yaptıkları çalışmaları değerlendirip önümüzdeki dönemde planlanan faaliyet ve hizmetler için yapılması gerekenler hususunda tedbir ve kararlar alıyoruz. O bölgede yaşanan ortak problem ve ihtiyaçları tespit edip makul çözümler üretmeye çalışıyoruz. Ayrıca din görevlilerimizin müftülük çalışmalarımız hakkında teklif ve tavsiyelerini ele alıp değerlendiriyoruz. İstişare buluşmaları sonucunda her bir buluşma için ayrı bir rapor tutup alınan kararları kayda geçiriyoruz. Başarılı ve verimli bir şekilde geçen İstişare Buluşmaları sonucunda teorik anlamda elde ettiğimiz bilgileri uygulamaya geçirme noktasında bizler için çok önemli kaynak olacaktır” dedi.


İlçe Müftülüğü olarak gerçekleştirilmesi düşünülen çalışmalara teorik anlamda katkı sağlayan ve verimli bir alt yapı çalışması yapan din görevlilerine çok teşekkür ettiğini vurgulayan İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, müftülük olarak istişare, teklif ve tavsiyelere her zaman açık olacaklarını özellikle vurguladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT