1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÇATAK DİN GÖREVLİLERİ PİKNİKTE BULUŞTU

ÇATAK DİN GÖREVLİLERİ PİKNİKTE BULUŞTU

ÇATAK DİN GÖREVLİLERİ PİKNİKTE BULUŞTU
A+A-

Van’ın Çatak İlçe Müftülüğü tarafından ilçe merkezi ve köylerde görev yapan din görevlilerine yönelik olarak moral, motivasyon ve dayanışma ruhunu güçlendirmek amacıyla piknik düzenlendi.

Çatak İlçe Müftülüğü tarafından Kanispi mesire alanında düzenlenen piknik programına ilçe genelinde görev yapan tüm din görevlileri ve müftülük yetkilileri katıldı. Personel arasında birlik, beraberlik, tanışma ve kaynaşma ortamı olarak piknik etkinliğinin çok güzel bir imkan olduğunu vurgulayan İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, bu ve benzeri etkinliklerin, kutsal ve bir o kadar da yoğun ve yorucu bir görevi icra eden din görevlilerinin hizmet motivasyonunu ve verimliliğini zinde tutma ve daha başarılı hizmetlerin gerçekleştirilmesi için motivasyon kaynağı olduğunu vurguladı. Müftü Kılıç, başarılı hizmetlerin gerçekleştirilmesinde birlik beraberlik, dayanışma ve kaynaşma organizasyonlarının önemine dikkat çekerek “Din görevlilerimiz, Ramazan ayı ve yaz Kur’an kurslarında gerçekten takdire şayan hizmetler gerçekleştirdiler. Görevlerindeki üstün performans ve gayretleriyle ilçe genelinde din hizmetleri ve eğitiminde başarılı bir dönem geçirdiler. Yoğun bir sezonun sonunda tüm din görevlilerimizle beraber dinlenme ve yeni dönem için planlamalar yapma imkanı bulduğumuz bu etkinlik, son derece verimli olmuştur. Din hizmetlerinde başarı ve istikrarın yakalanabilmesi için personel arasında belli zamanlarda sosyal kültürel etkinlik ve faaliyetlerin yapılması önem arz etmektedir. Bu itibarla; din görevlilerimize görevlerindeki üstün gayret ve başarılarından dolayı teşekkür ediyor; bu etkinliklerin daha güzel ve verimli hizmetlerin gerçekleştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir etkinlikte bir araya gelmelerinin kendilerini çok sevindirdiğini vurgulayan din görevlileri ise, organizasyonun düzenlenmesine vesile olan ilçe müftülüğü yetkililerine teşekkür ederek benzeri faaliyetlerin devam etmesi temennisinde bulundular.

A+A-

HABERE YORUM KAT