1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÇARŞAMBA’DA DOĞALGAZ BORUSU PATLADI

ÇARŞAMBA’DA DOĞALGAZ BORUSU PATLADI

ÇARŞAMBA’DA DOĞALGAZ BORUSU PATLADI
A+A-

Samsun'un Çarşamba ilçesinde özel bir firmaya ait Doğalgaz Çevrim ve Ölçme Santrali’nde çalışmalar sırasında kepçenin çarptığı ana boru yerinden çıkarken, korku dolu anlar yaşandı.


Edinilen bilgilere göre, saat 16.00 sıralarında Samsun’un Çarşamba ilçesinde İlkadım Mahallesi’nde kurulan özel bir firmaya ait Doğalgaz Çevrim ve Ölçme Santrali’nde yol açma çalışmaları sürerken ana boruya yakın alanda iş makinesinin ana boruyu yerinden sökmesi nedeniyle doğalgaz yaklaşık 5 metre yüksekliğinde havaya boşalmaya başladı.

Özel firma yetkilileri İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi vermesi üzerine Doğalgaz Çevrim Santrali etrafında ve Çarşamba -Ağcagüney karayolu üzerinde araç trafiği kontrollü olarak verirken, çevre emniyetini de aldı. Durusu köyünde bulunan BOTAŞ’a ait ana dağıtım şebekesinden ana vana kapatıldı. Yaklaşık 2 saat süreyle patlayan borudan çıkan doğalgaz büyük bir gürültüyle gökyüzüne yayıldı. Çevresinde binalar olan çevrim ve ölçe tesislerinden çıkan gaz korku dolu anlar yaşattı. Olayın meydana gelmesinden yaklaşık 2 saat sonra gaz tamamen kapatılarak çevre sakinlerine rahat bir nefes aldırdı. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT