1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çardaklıyız Biz Derneği'nden Okula Kitap Bağışı

Çardaklıyız Biz Derneği'nden Okula Kitap Bağışı

Çardaklıyız Biz Derneğinden Okula Kitap Bağışı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde bağlı Çardak beldesinde yer ilköğretim okuluna kitap ve bilgisayar bağışı yapıldı. İstanbul'da faaliyet gösteren Çardaklıyız Biz Derneği, okul kütüphanesine çeşitli

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde bağlı Çardak beldesinde yer ilköğretim okuluna kitap ve bilgisayar bağışı yapıldı.
İstanbul'da faaliyet gösteren Çardaklıyız Biz Derneği, okul kütüphanesine çeşitli bağışlarda bulundu. Dernek Başkanı Ahmet Acar, kurcu üyeleriyle birlikte Çardak İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kocabaş'ın da katıldığı ziyarette, Okul Müdürü Veysi Ay, yapılan çalışmalardan onur duyduklarını söyledi. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Acar, gurubun internet üzerinden kurularak daha sonra dernek haline geldiğini söyledi.
Çardak'ta piknik yaparak faaliyetlerine başladıklarını ifade eden Acar, İstanbul'da yetmiş beş Çardaklı vatandaşla bir kahvaltı verildiğini belirtti. Alınan kararla altı öğrenciye burs verildiğini aktaran Acar, Çardak İlköğetim Okulu'na da bağış yapma kararı aldıklarını açıkladı. Yaklaşık yüz yirmi kitap ve iki adet bilgisayar bağışladıklarını kaydeden Acar, okul müdürünün talebiyle bir adet bilgisayar ve kütüphane için oturma grubu temin edeceklerini sözlerine ekledi.
(MU-GD-MŞ)

14.01.2013 17:52:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT