1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Canlı Bomba Eyleminde Yaralanan Didem Tuncay'ın Durumu İyiye Gidiyor

Canlı Bomba Eyleminde Yaralanan Didem Tuncay'ın Durumu İyiye Gidiyor

Canlı Bomba Eyleminde Yaralanan Didem Tuncayın Durumu İyiye Gidiyor
A+A-

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, ABD Büyükelçiliği önündeki canlı bomba eyleminde yaralanan gazeteci Didem Tuncay'ın şarapnel parçalarına bağlı meydana

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, ABD Büyükelçiliği önündeki canlı bomba eyleminde yaralanan gazeteci Didem Tuncay'ın şarapnel parçalarına bağlı meydana gelen sağ göz yaralanmasına yönelik gerekli müdahalenin yapıldığını belirterek, "Göz bölümünden arkadaşlarımızın değerlendirmesi önümüzdeki dönemde yeni cerrahi müdahalelerin gerekeceği yönünde" dedi.
ABD Büyükelçiliği'nde dün gerçekleştirilen canlı bomba eyleminde yaralanan NTV televizyonunun eski diplomasi muhabiri gazeteci Didem Tuncay'ın tedavisine Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ediliyor. Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Tuncay'ın patlamanın hemen ardından hastaneye kabul edildiğini ve ilk değerlendirmelerden sonra genel durum itibariyle yoğun bakımda izleminin gerektiğini söyledi. Tuncay'ın hastaneye kabulünün ardından durumunun izlemine başladıklarını belirten Zengin, "İlk değerlendirmelerde olmayan takiplerde çıkan karın içi bir cerrahi müdahaleyi gerektiren durumun ortaya çıkması üzerine akşam saatlerinde hastamızı ameliyata aldık. Ameliyatta dalak yırtılmasına bağlı karın içi bir kanama tespit edildi. Buna yönelik gerekli cerrahi müdahalede dalağın çıkartılması işlemi yapıldı" dedi.
Yüzün sağ tarafında meydana gelen travma nedeniyle sağ gözde de bir yaralanma mevcut olduğunu ifade eden Zengin, konuşmasına şöyle devam etti:
"Cerrahi müdahaleyi takiben göz bölümünden arkadaşlarımız sağ göze yönelik cerrahi müdahalede bulundular. Burada özellikle şarapnel parçalarına bağlı meydana gelmiş olan sağ göz yaralanmasına yönelik gerekli müdahalede bulundular. Daha sonra plastik cerrahi ekiplerimiz gerek yüz bölgesinde, gerekse vücudun diğer bölgelerinde gelişen yaralara yönelik kendi branşlarıyla ilgili müdahaleyi yaptılar."
Tuncay'ın yoğum bakımda tedavisine devam edildiğini belirten Zengin, cerrahi müdahaleden sonra Tuncay'ın hızlı bir iyileşme döneminde olduğunu söyledi. Tuncay'la ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceklerini ifade eden Zengin, gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Bir gazetecinin Tuncay'ın sağ gözünü tamamen kaybettiği yönünde açıklamaların yer aldığını hatırlatması üzerine ise Zengin, "Yapılan cerrahi müdahale şuan meydana gelen yaralanmayı telafi etmeye yönelik ilk cerrahi müdahale. Göz bölümünden arkadaşlarımızın değerlendirmesi önümüzdeki dönemde yeni cerrahi müdahalelerin gerekeceği yönünde. Bu konudaki bilgi cerrahi müdahalelerin sonucunda netleşecek. Şuanda yeni cerrahi müdahalenin gerekliliği yok. Bu müdahalelerden sonra sağ gözle ilgili bilgiyi sizlerle daha net bir şekilde paylaşabileceğiz. Şuanda gerekli olan müdahale yapıldı. Önümüzdeki dönem yapılacak cerrahi müdahalelerle sağ gözün durumu netleşecektir" dedi.
Tuncay'ın hafta sonunu yoğun bakımda geçireceğini bildiren Zengin, Pazartesi günü yeni bir değerlendirme yapacaklarını ve o zamana kadar yoğun bakımda tedavisine devam edileceğini söyledi.
Tuncay'ın bilincinin açık olduğunu ve konuşabildiğini belirten Zengin, Tuncay'ın psikolojinin sorulması üzerine ise, "Geldiğine göre oldukça iyi. Rahat iletişim kurulabiliyor. Kendisini ifade edebiliyor. Aradan geçen süre içerisinde hızlı bir iyileşmeyi gözledik. Bu memnuniyet verici. Ama yoğun bakımda halan izlenmeyi gerektiriyor" dedi.
(TB-CC-Y)

02.02.2013 14:14:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT