1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çankaya'da Yürekler Nazım'la Buluştu Ankara

Çankaya'da Yürekler Nazım'la Buluştu Ankara

Çankayada Yürekler Nazımla Buluştu  Ankara
A+A-

Çağdaş Sanatlar Merkezi, Nazım Hikmet'in 111. doğum günü kapsamında gerçekleştirilen 'Yüreklerin Nazım Buluşması'na ev sahipliği yaptı. Çankaya Belediyesi'nin büyük şair Nazım Hikmet'in 111. yaş ku

Çağdaş Sanatlar Merkezi, Nazım Hikmet'in 111. doğum günü kapsamında gerçekleştirilen 'Yüreklerin Nazım Buluşması'na ev sahipliği yaptı.
Çankaya Belediyesi'nin büyük şair Nazım Hikmet'in 111. yaş kutlamaları için düzenlediği etkinlikler devam ediyor. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, 'Genç Kuşak Sanatçılar Nazım'la Buluşuyor' ve 'Nazım 111 Yaşında' etkinliklerinin ardından Çankaya Belediyesi'nin Çağdaş Şair ve Yazarlar Derneği ile birlikte düzenlediği 'Yüreklerin Nazım Buluşması' etkinliğine ev sahipliği yaptı. Çağdaş Şair ve Yazarlar Derneği yöneticisi Aydan Çam ile Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Nazım Hikmet'in yaşam felsefesi ve şiirlerinin yer aldığı filmin ardından soprano K. Olcay Şahin Nazım Hikmet'in 5 ayrı gençlik şiirinden bestelenen eseri seslendirdi. Sanatçıya piyanoda Aleksandre Makayev eşlik etti. Etkinlik kapsamında gazeteci-yazar Dursun Özden, yazar Aslan Kavlak, şair-yazar M. Mahzun Doğan ve Nazım Atak'ın katıldığı bir panel de gerçekleştirildi.
(ZÇ-CC-Y)

19.01.2013 13:06:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT