1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çankaya'da Vatandaşa Ulaşım Desteği

Çankaya'da Vatandaşa Ulaşım Desteği

Çankayada Vatandaşa Ulaşım Desteği
A+A-

Çankaya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yenilenen araçlarla bir yandan yakıt tasarrufu sağlarken, diğer yandan vatandaşlara da çeşitli olanaklar sağlıyor. Doğumdan ölüme vatandaşın yanında

Çankaya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yenilenen araçlarla bir yandan yakıt tasarrufu sağlarken, diğer yandan vatandaşlara da çeşitli olanaklar sağlıyor.
Doğumdan ölüme vatandaşın yanında olmayı hedefleyen Yeni Toplumcu Belediyecilik anlayışıyla hizmet veren Çankaya Belediyesi, tasarruf ederek koruduğu kaynaklarını hizmete dönüştürerek halkın kullanımına sunuyor.
İlçenin dört bir yanında hizmetlerin aksamaması için temizlik, asfalt, kaldırım yapım araçlarının bakım onarımını yapan Çankaya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün vatandaşa görünen yüzü ise yapılan servis aracı desteği. Çankaya Belediyesi Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi'ne servis aracı sağlamaktan, uluslararası festivallerde sanatçı ulaşımı, huzurevlerince düzenlenen gezilere araç tahsisi, okulların etkinliklere katılmasını sağlamaya dek pek çok konuda vatandaşa servis hizmeti de veriyor.
Doğumdan ölüme vatandaşın yanında olmayı görev bilen Çankaya Belediyesi, 2012'de Vedat Dalokay Nikah Salonu dışında kıyılan 2 bin 239 nikah için araç tahsis ederken, 4 bin 43 öğrencinin çeşitli okul gezilerine ve sanatsal etkinliklere katılımını da sağladı. Acı günlerinde de vatandaşın yanında olan Çankaya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, şehir içi definler için bin 617 kez araç tahsis ederken, 806 cenazenin de memleketlerine gönderilmesine yardımcı oldu.
Kayıtlar sırasında Ankara'ya gelen genç üniversitelileri kent merkezinde kurulan danışma bürolarına, oradan da kazandıkları okula ve yeniden AŞTİ ya da Gar'a taşıyan araçları da tahsis eden Müdürlük, bir haftalık kısa sürede 5196 gence el uzatarak destek almalarını sağladı.
(BK-YHY-Y)

12.02.2013 11:46:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT