1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çankaya Belediyesi'nden Çocuklara Tiyatro Daveti

Çankaya Belediyesi'nden Çocuklara Tiyatro Daveti

Çankaya Belediyesinden Çocuklara Tiyatro Daveti
A+A-

Çankaya Belediyesi, 8 yaş ve üzeri genç izleyicilerini 'Kız Çocuğu' adlı tiyatro oyununu izlemeye davet ediyor. Çankaya Belediyesi, 8 yaş ve üzeri genç izleyicilerini bu Pazar günü 'Kız Çocuğu' adl

Çankaya Belediyesi, 8 yaş ve üzeri genç izleyicilerini 'Kız Çocuğu' adlı tiyatro oyununu izlemeye davet ediyor.
Çankaya Belediyesi, 8 yaş ve üzeri genç izleyicilerini bu Pazar günü 'Kız Çocuğu' adlı tiyatro oyununu izlemeye davet ediyor.
Çankaya Belediyesi Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu'nun hazırladığı oyun, kız ve erkek çocuklara biçilen toplumsal rolleri tartışmaya açıyor. Çocukların toplumsallaşma süreçlerinde özellikle kız çocuklarına biçilen kalıpları gündeme getiren oyun, kız çocuklarını toplumsal hayatta daha çok yer almaya sevk ediyor.
İlki, 3 Şubat 2013 Pazar günü olmak üzere Mayıs ayı sonuna kadar her pazar günü sahnelenecek oyun, saat 13.00'de başlayacak. Ücretsiz olan oyunları izlemek için Çağdaş Sanatlar Merkezi'nden davetiye edinmek yeterli.
Grips Tiyatrosu'nun uzun bir zaman önce sahnelenen oyun metninin güncellenmesi üzerine kurulu olan eserin yazarı Stefan Reisner, dilimize kazandıran ise A. Kadir Çevik. Yönetmenliğini Sevda Tunçbilek Çevik'in yaptığı oyun sırasında canlı müzik de kullanılıyor.
Oyunun öyküsü ise şöyle: "Füze yapmak isteyen üç kız arkadaş, büyüklerin kız çocuklarını böylesi bir işe uygun görmediklerini anlayınca çalışmaya başlarlar. Sloganları, "Biz her şeyi yapabiliriz" olan arkadaşlara, musallat olan Hakan ise onlara katılmak istemektedir. Dört çocuk hayallerinin peşinde koşar".
(BK-ÖK-Y)

01.02.2013 12:22:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT