1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çankaya Belediyesi'nde Stres Yönetimi Eğitimi

Çankaya Belediyesi'nde Stres Yönetimi Eğitimi

Çankaya Belediyesinde Stres Yönetimi Eğitimi
A+A-

Çankaya Belediyesi, özellikle vatandaşlarla bire bir iletişim kuran birim personeline iletişim becerileri, stres yönetimi, aile planlaması gibi konularda hizmet içi eğitim veriyor. Çankaya Belediye

Çankaya Belediyesi, özellikle vatandaşlarla bire bir iletişim kuran birim personeline iletişim becerileri, stres yönetimi, aile planlaması gibi konularda hizmet içi eğitim veriyor.
Çankaya Belediyesi, Başkent Üniversitesi Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) ile yaptığı işbirliği çerçevesinde hizmet içi eğitim programı başlattı. Özellikle vatandaşlarla bire bir iletişim kuran personelin öncelik verildiği eğitim programında, 'İletişim Becerileri', 'Stres Yönetimi', 'Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığı ve Kadına Yönelik Şiddet', 'Aile Planlaması Yöntemleri ve Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar' gibi konular yer alıyor. Çankaya Belediyesi Hizmet Binası'nda gerçekleşen ilk derste, Başkent Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayşe Akın belediye hizmetlerinin yanı sıra Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri'nin (TODAM) işlevinin çok önemli olduğunu vurguladı. TODAM'ların vatandaşın kişisel gelişimi için büyük önem taşıyan kurslar verdiğini belirten Akın, bir kişiye ulaşmanın toplumun bütününe ulaşmadaki ilk adım olduğunu ifade etti.
Dersler, Doç. Dr. Recep Tayfun, Yrd. Doç. Dr. Okan Cem Çırakoğlu, Dr. Nihal Bilgili Aykut eşliğinde devam ediyor.
(BK-CC-Y)

14.01.2013 12:30:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT