1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı Kışa Hazır

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı Kışa Hazır

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı Kışa Hazır
A+A-

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı'nda yaptığı düzenleme çalışmalarıyla kış hazırlıklarını tamamladı. Nisan ayında başlatılan ve Aralık ayına kadar devam eden çalışmalarla 15 bin metrekare

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı'nda yaptığı düzenleme çalışmalarıyla kış hazırlıklarını tamamladı.
Nisan ayında başlatılan ve Aralık ayına kadar devam eden çalışmalarla 15 bin metrekare olan köpek kafeslerinin tamamı karo ve oluk taşlarıyla döşenerek kanalizasyon giderleri yapıldı. Bin 667 köpek ve 84 kediye ev sahipliği yapan Çankaya Belediyesi Evcil Hayvan Barınağı'nda ameliyathane ve yoğun bakım koğuşlarının kanalizasyon sistemi, alt zeminleri ve mazgalları yapılırken yoğun bakım birimine hayvanlarda hızlı yayılan bulaşıcı hastalıklar için karantina koğuşu eklendi.
Tıbbi yeterlilik anlamında da güçlendirilen barınağa klinik laboratuarı için kapillar kan numunesiyle bile sonuç veren 17 adet klinik kimya testinin kantitatif saptamasında kullanılan spektrofotometre cihazı ve 11 değişik cins hayvanda 19 parametre ve 3 adet histogram ölçebilen tam otomatik tam kan sayım cihazı alındı.
Çalışmalar kapsamında çakıl dökülmesi, kulübelerin ve sulukların tamiri, bozulan bordürlerin yenilenmesi, su tesisat sisteminin izolasyonu, tüm elektrik tesisatının ve aydınlanma direklerinin bakım ve onarımı ile anneli yavrulara 19 adet ek koğuş yapımı da tamamlandı.
Ayrıca, kış şartları için tellerin zeminlerine palet eklenmesi ve koğuşlar için battaniye temini ile de barınak soğuk kış aylarına tam olarak hazır hale getirildi.
(TB-ÖZ-Y)

08.12.2012 11:45:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT