1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü'nde Mali Kriz Sinan Uslu Ankara

Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü'nde Mali Kriz Sinan Uslu Ankara

Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübünde Mali Kriz  Sinan Uslu    Ankara
A+A-

Hentbol ve voleybol liglerinde mücadele eden Ankara Çankaya Belediye ANKA'da Sporculara olan borçlar nedeniyle mali kriz yaşanıyor. Sezon başından bu yana transfer ücretlerini alamayan sporcular pr

Hentbol ve voleybol liglerinde mücadele eden Ankara Çankaya Belediye ANKA'da Sporculara olan borçlar nedeniyle mali kriz yaşanıyor.
Sezon başından bu yana transfer ücretlerini alamayan sporcular protesto çekmeye başladı. Sporculara yaklaşık 1 milyon lira borcu bulunan Çankaya Belediyesi ANKA'nın Hentbol ve Voleybol, Acıbadem Erkekler Süper Ligi'nde mücadele eden sporcularından bazıları kulübe protesto çekmeye başladılar. Mali krizi aşmaya çalışan Kulüp Başkanı Hüseyin Ünsal, "Çankaya Belediye'si olarak spora ve sporculara destek vermek ve Türk sporuna kaliteli oyuncular yetiştirme için çaba gösteriyoruz. Kulüpte bazı sıkıntılar var. Belediye'den destek alarak yaşıyoruz. Ben göreve geldiğimde de borcumuz vardı. Hepsini ödedik. Kimsenin Çankaya Belediyesi'nde alacağı kalmaz. Şimdi de sıkıntıyı aşmak için caba gösteriyoruz. Ocak ayı içerisinde tüm borçlarımızı ödemek için çalışmaları sürdürüyoruz. Şuana kadar ihtar çeken bazı sporcularımız ile sorunu çözdük. Bayan sporcularımızın ikişer aylık maaşlarını ödedik" ifadelerini kullandı.
(SU-MFS-MFS-S)

07.01.2013 19:21:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT