1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Canik'ten Kadınlara Önemli Eserler

Canik'ten Kadınlara Önemli Eserler

Canikten Kadınlara Önemli Eserler
A+A-

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçede kadınlar için birçok yatırım yaptıklarını ve bunun da kadınlara verdikleri değeri gösterdiğini söyledi. Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Raşat Kılınçarsl

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçede kadınlar için birçok yatırım yaptıklarını ve bunun da kadınlara verdikleri değeri gösterdiğini söyledi.
Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Raşat Kılınçarslan, Kadın Meclisi Başkanı Fatma Alas, Başkan Yardımcısı Nurcihan Torun, meclis üyeleri ve yemek yarışmasına katılan kadınlar Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Kadınlarla sohbet eden ve Canik'te yaptıkları çalışmalardan bahseden Başkan Genç, ilçede kadınlar için birçok yatırım yaptıklarını ve bunun da kadınlara verdikleri değeri gösterdiğini kaydetti.
Kadınlara yönelik en fazla yatırımın Canik'te yapıldığına işaret eden Başkan Genç, "8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, Hacı İsmail Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, Sürekli Eğitim Merkezi sürekli kadınlarımızın hizmetinde. Canikli kadınlar ayrıca Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi ile Canik Kültür Merkezi'nden de yararlanıyor. Kadınlarımıza yönelik kendilerini geliştirebilecekleri ve ev ekonomilerine katkıda bulunabilecekleri kurslar düzenliyoruz" dedi.
Mutlu bir toplum için aileleri önemsediklerini de ifade eden Başkan Genç, "Anne ve babalarımızı eğitiyoruz. Anne eğitimimiz bunun temelini oluşturuyor. Ayrıca gençlerimiz için evlilik öncesi kurslar düzenliyoruz. Bunların hepsi toplumumuzu oluşturan ailelerimizin daha bilinçli ve sağlıklı olması için. Ailede kadının yeri çok önemlidir. Biz de bu bilinçle annelerimizi el üstünde tutuyoruz. Kadınlarımızın her türlü etkinliğinde onların yanında oluyoruz" diye konuştu.
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Alas da kadınlara verdiği önem ve kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Genç'e teşekkür etti. Ziyaret sonunda Yemek Yarışması'na katılan kadınlar, Başkan Osman Genç'e getirdikleri dolmalardan ikram etti.
(SAM-SLH-Y)

04.01.2013 16:18:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT