1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Candy Hoover Group Türkiye Müdürlüğü'ne Andrea Ojetti Atandı

Candy Hoover Group Türkiye Müdürlüğü'ne Andrea Ojetti Atandı

Candy Hoover Group Türkiye Müdürlüğüne Andrea Ojetti Atandı
A+A-

Candy Hoover Group Türkiye Müdürlüğü görevine Andrea Ojetti atandı. Andrea Ojetti, Aralık 2012'den itibaren Candy Hoover Group Türkiye Müdürlüğü görevine atandı. 17 Eylül 1954 Roma doğumlu olan Oje

Candy Hoover Group Türkiye Müdürlüğü görevine Andrea Ojetti atandı.
Andrea Ojetti, Aralık 2012'den itibaren Candy Hoover Group Türkiye Müdürlüğü görevine atandı. 17 Eylül 1954 Roma doğumlu olan Ojetti, 1978 yılında Roma Üniversitesi Mekanik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olarak aynı alanda doktorasını yaptı. Evli ve iki çocuk babası Andrea Ojetti, ana dili olan İtalyanca'nın yanı sıra çok iyi derecede İngilizce, Türkçe, Fransızca ve İspanyolca biliyor. Bir İstanbul aşığı ve aynı zamanda atletizm, yelkencilik, yamaç paraşütü ve motosiklet tutkunu olan Andrea Ojetti, dayanıklı tüketim malları endüstrisinde sektörün deneyimli isimlerinden. Ojetti, 35 yıllık kariyerinde 26 yıl boyunca Indesit Company bünyesinde Ortadoğu, Kuzey Amerika, Avrupa, Çin, Singapur ve Avustralya'da çalıştı. Merloni Asya Pasifik Singapur'da genel müdürlük, Indesit Company Arjantin Genel Müdürlüğü ve Doğu Avrupa Bölgesi Kanal Yöneticiliği görevlerinde bulunan Ojetti, 2005 Indesit Company Türkiye Genel Müdürlüğü ve ardından Indesit Company Yunanistan Genel Müdürlüğü yaptı.

CANDY GROUP 7 ÜLKEDE ÜRETİM YAPIYOR
1945 yılında İtalya'da kurulan Candy Group, Avrupa'nın beyaz eşya konusunda en büyük şirketlerinden biri olarak 7 ülkede toplam 9 fabrikada üretim yapıyor. Firma, dayanıklı tüketim malları endüstrisinde Candy ve Hoover olmak üzere 2 uluslararası markanın yanısıra Rosieres (Fransa), Iberna (İtalya), Jinling (Çin), Otsein (İspanya), Süsler (Türkiye), Vyatka (Rusya), Zerowatt (İtalya) olmak üzere 7 ulusal markaya sahip. 2007 yılı başında Candy Group tarafından satın alınan Candy Hoover Euroasia, Avrupa'daki yeni fırın ve ocak grubu üretim üssü haline dönüştürüldü. Türkiye'yi fırın üretim üssü olarak seçen Candy Group, Süsler markalı Doruk Ev Gereçleri'ni satın alarak bünyesine kattı. Bugün Candy Group Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 56 bin metrekarelik kapalı alana yayılan tesislerinde 560 çalışanı ve 232 servis merkezi ile hizmet veriyor. Candy Hoover Group 2009 yılında bir diğer önemli yatırım kararı alarak kurutma makinesi fabrikasını İngiltere'den Türkiye'ye taşıdı ve yine Eskişehir'de grup içi şirketlere üretim yapan bir kurutma makineleri üretim üssü kurdu.
(CC-E)

14.02.2013 11:59:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT