1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çanakkalelilerin Balık Nöbeti

Çanakkalelilerin Balık Nöbeti

Çanakkalelilerin Balık Nöbeti
A+A-

Çanakkale'de havaların ısınmasını fırsat bilen vatandaşlar kordona akın etti. Gün boyunca denize olta sallayan vatandaşlar balık bekledi. Uzun süredir soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu Çanakka

Çanakkale'de havaların ısınmasını fırsat bilen vatandaşlar kordona akın etti. Gün boyunca denize olta sallayan vatandaşlar balık bekledi.
Uzun süredir soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu Çanakkale'de, hafta sonunda güneş kendisini gösterdi. Güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, oltalarını kaparak denize koştu. Gümrük iskelesi önünde, lüfer nöbeti bekleyen kıyı balıkçıları, boğazın cimriliğinden şikayet etti. Gün boyunca beklemelerine rağmen, istedikleri kadar balık tutamadıklarını söyleyen vatandaşlar, "Sabahtan beri buradayız. Ancak kovalar boş geldi. Lüfer mevsimi olmasına rağmen, oltaya hep küçük balıklar takılıyor" diye konuştular. Havanın sakin olmasının balık tutmayı engellediğini söyleyen vatandaşlar, "Bugün hava sıcak ama şansımıza lodos yok. Bu nedenle balık kıyıya gelmiyor. Biz de lüfer yerine küçük balıklarla yetiniyoruz. Bu da bizim için bir zaman geçirme yöntemi. Haftanın stresini bu şekilde atıyoruz" dediler.
(GD-MŞ)

15.12.2012 16:18:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT