1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çanakkale'de Musluklardan Çamur Akıyor

Çanakkale'de Musluklardan Çamur Akıyor

Çanakkalede Musluklardan Çamur Akıyor
A+A-

Çanakkale Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, şehrin su ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajı'ndan gelen suyun arıtma tesisinde tam olarak arıtılamadığını belirterek, vatandaşların 2-3 gün daha mus

Çanakkale Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, şehrin su ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajı'ndan gelen suyun arıtma tesisinde tam olarak arıtılamadığını belirterek, vatandaşların 2-3 gün daha musluklardan su içmemesini istedi.
Çanakkale merkezin su ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajı'nın suyu çamur rengine büründü. Barajdan aldığı suyu arıtarak merkeze veren tesisin suyu tam arıtmaması üzerine musluklardan bulanık su akıyor. Konu ile ilgili vatandaşları ikaz eden Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, vatandaşların 2-3 gün daha musluklardan su içmemesini istedi. Şu anda endişe edecek bir durumun olmadığını da belirten Karakaş, "Barajdan gelen çamurlu suyu arıtma tesisinde tam olarak arıtamıyoruz; birtakım tedbirler aldık. Tedbirlerden sonra suyun artıma tesislerine gelişi bin NTU'dan 200-300 NTU'lara düştü. Ama yine de tedbir olarak sularlın içme suyu olarak 2-3 gün kullanılmamasını tavsiye ediyoruz. Başka su kullanma imkanı olmayıp da illa bu suyu kullanacaklarsa, sularlı dinlendirdikten sonra kullanabilirler. Yağmur bir daha böyle olursa yine aynı şekilde vatandaşları uyararak tedbir alacağız" dedi.
(GD-MŞ)

05.12.2012 16:11:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT