1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çanakkale'de Lodos Deniz Ulaşımını Felç Etti

Çanakkale'de Lodos Deniz Ulaşımını Felç Etti

Çanakkalede Lodos Deniz Ulaşımını Felç Etti
A+A-

Kuzey Ege'de etkili olan şiddetli lodos deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Lodos fırtınası sebebiyle Çanakkale'den adalara ulaşım durdu. Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada Geyikli arasında yapılması gere

Kuzey Ege'de etkili olan şiddetli lodos deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.
Lodos fırtınası sebebiyle Çanakkale'den adalara ulaşım durdu. Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada Geyikli arasında yapılması gereken feribot seferleri iptal edildi. Lapseki-Gelibolu hattı arabalı vapuru seferleri de fırtına yüzünden gün içinde iki kez iptal edildi. Çanakkale Liman Başkanlığı'nın talimatıyla saat 00.31'de iptal edilen seferler 09.17'de başladı. Saat 09.17, 09.38 ve 10.07'de üç kez sefer yapan feribotlar, lodosun şiddetini arttırmasıyla 10.30'da yeniden durdu. Yol boyunca birbiri ardına dizilen tırlar uzun kuyruklar oluşturdu.
Yer yer saatte elli kilometre hızın üzerine çıkan rüzgar vatandaşları zor durumda bıraktı. Feribot iskelesinde saatlerce mahsur kalan vatandaşlar "Hava muhalefeti sebebiyle mağdur kaldı. Vatandaşlar, "Liman Başkanlığı'ndan geçmek için izin bekleniyor. Saatlerce kordonda dolaşıyoruz. Bir an önce deniz trafiğinin açılmasını bekliyoruz" diye konuştular.
(MU-GD-MŞ-Y)

03.02.2013 13:21:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT