1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çanakkale Valiliği'nden Heyelan Açıklaması

Çanakkale Valiliği'nden Heyelan Açıklaması

Çanakkale Valiliğinden Heyelan Açıklaması
A+A-

Çanakkale-İzmir kara yolunun Erenköy beldesi yakınlarında meydana gelen heyelanın, viyadükte trafiğin akmasını etkilemediği bildirildi. Çanakkaleİzmir kara yolunun Erenköy beldesi bağlantı yolunun

Çanakkale-İzmir kara yolunun Erenköy beldesi yakınlarında meydana gelen heyelanın, viyadükte trafiğin akmasını etkilemediği bildirildi.
Çanakkaleİzmir kara yolunun Erenköy beldesi bağlantı yolunun çökmesiyle ilgili Çanakkale Valiliği'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Meydana gelen heyelanın viyadükte trafiğin akmasını etkileyecek durumda olmadığı tespit edilmiştir. Eski yolda başlayıp viyadüğe doğru kayan kütlenin temizlenmesi çalışması tamamlanmak üzeredir. Yol ve trafik güvenliği açısından üst kısımda çalışmalar tamamlanana kadar trafiğe kapalı bölümün açılmaması, trafiğin şu anda gidiş, geliş olarak sağ yolda devam etmesine karar verildi. Hava şartları el verdiği ölçüde çalışmanın bir haftada tamamlanması bekleniyor. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bursa Karayolları Bölge Müdürlüğü uzman teknik ekibi tespitlerine göre, viyadükle ilgili herhangi bir risk unsuru bulunmamakta, statik yönden bir problem görülmemektedir. Viyadüğün yapısının bu tür riskler göz önüne alınarak konuşlandırıldığı teknik elemanlarca ifade ediliyor. Konu gözlem altında olup, kurumun izlemesine tabi olacak. Heyelan olan kesim ve üst tarafında muhtemel bir kaymayı engellemek için kazıklı destek yapının devamı mahiyetinde tutucu istinat çalışması yapılacak" denildi.
İlerleyen aşamada meselenin köklü çözümü için bütün vadide koruma ve ıslah yaptırılacağını ifade edildi.
(CA-MŞ)

21.02.2013 13:07:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT