1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çanakkale Tarım Master Planı Çalışmaları Sürüyor

Çanakkale Tarım Master Planı Çalışmaları Sürüyor

Çanakkale Tarım Master Planı Çalışmaları Sürüyor
A+A-

Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, şehrin tarım master planını hazırlama çalışmalarını sürdürüyor. Tarım master planının hazırlanması ile ilgili çalışma grupları başkanları ve sektö

Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, şehrin tarım master planını hazırlama çalışmalarını sürdürüyor.
Tarım master planının hazırlanması ile ilgili çalışma grupları başkanları ve sektör temsilcilerinin katıldığı toplantı, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Nazlım başkanlığında yapıldı. Zirai pazarlama ile ilgili güçlü ve zayıf yanların, fırsatların ve tehditlerin değerlendirildiği toplantıda, Çanakkale'nin tarım potansiyelini analiz ederek kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlamak, dünyada meydana gelen ekonomik ve sosyal gelişmelere göre üreticileri ve yatırımcıları yönlendirmek, sektörün ve kırsal kesimin kalkınmasına katkı sağlamak maksadıyla master planı hazırlanacak.
Grup başkanları ve sektör temsilcileri söz alarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Toplantı sonunda tarım master planının dispozisyonunda çalışma gruplarının birlikteliğini sağlama konusu ve çalışma takvimi görüşülerek karara bağlandı.
(GD-MŞ)

11.01.2013 12:45:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT