1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çanakkale Kocabaş Çayı Islah Edilecek Gürkan Düzenli Çanakkale

Çanakkale Kocabaş Çayı Islah Edilecek Gürkan Düzenli Çanakkale

Çanakkale Kocabaş Çayı Islah Edilecek  Gürkan Düzenli    Çanakkale
A+A-

AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Çanakkale'nin Çan ilçe merkezinden geçen Kocabaş çayının ıslah edileceğini açıkladı. AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Daniş ve

AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Çanakkale'nin Çan ilçe merkezinden geçen Kocabaş çayının ıslah edileceğini açıkladı.
AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Daniş ve Kaşdemir, Kocabaş Çayı ile yan kolları olan Şarlak, Sarıoluk, Domuz ve Dede derelerinin, taşkın koruma inşaatı bünyesinde yapılacağını belirtti. Milletvekilleri yaptıkları yazılı açıklamada, "DSİ 2012 yılı ek programına alınmış olup 24 Ocak 2013 tarihinde Balıkesir DSİ 25. Bölge Müdürlüğü tarafından açık teklif usulüyle ihale edilecek. İşin bünyesinde Kocabaş çayı başta olmak üzere üç yan derenin de ıslahı gerçekleştirilecek. Projenin inşaatına, ihale sürecinin tamamlanmasını müteakip başlanacak ve iki yıl içinde bitirilerek hizmete açılacak. Projenin bitimiyle Çan ilçe merkezi, meydana gelebilecek sel ve heyelan tehlikesinden kalıcı olarak kurtulacak olup görünümü de olumlu etkilenecek" dediler.
(GD-YS)

04.01.2013 16:24:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT