1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde Gazeteci Birand Hatırası Sema Pınar Sayan Ankara

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde Gazeteci Birand Hatırası Sema Pınar Sayan Ankara

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezinde Gazeteci Birand Hatırası    Sema Pınar Sayan    Ankara
A+A-

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi çekimlerinde "Size bugüne kadar verdiğim en zor hab

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi çekimlerinde "Size bugüne kadar verdiğim en zor haberi sunmaktayım" diyerek Çanakkale Savaşı için sunduğu haber ondan geriye hatıra olarak kaldı.
Çanakkale Savaşı'nı son teknolojiler kullanılarak üç boyutlu gösterimle sunan Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nin tanıtım filminde gazeteci Mehmet Ali Birand da rol almıştı. Merkezin tanıtımını kamu hizmeti olarak gördüğü için hiçbir ücret talep etmeksizin tanıtım filminde oynayan Birand, filmde her zamanki haber sunuşunu bu kez, "Size bugüne kadar verdiğim en zor haberi sunmaktayım" diyerek Çanakkale Savaşı için yapmıştı. Çanakkale Savaşı'nın çıkışını yaşatırcasına sunan Birand tanıtım filminde, "Size Çanakkale'de 1915 yılında yaşananları bir an olsun hissettirmek istedim. Dünyanın kaderini değiştiren savaş Çanakkale'de böyle başladı. Şimdi bu savaşın tüm ayrıntılarını bugün resmen bir başyapıt olarak hayata kazandıran Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde savaşın içine bizzat girip, o günleri gerçekmişçesine yaşayabileceksiniz. Son teknolojiler kullanıldı. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi sizi bu topraklar için can verenlerin hikayesini dinlemeye değil, o anları yaşamaya davet ediyor" ifadelerini kullanıyor.
(PS-CC-Y)

01.02.2013 10:44:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT