1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çanakkale Barosu'ndan Avukat Ve Hakime Saldırıya Kınama Cüneyt Akay Çanakkale

Çanakkale Barosu'ndan Avukat Ve Hakime Saldırıya Kınama Cüneyt Akay Çanakkale

Çanakkale Barosundan Avukat Ve Hakime Saldırıya Kınama  Cüneyt Akay    Çanakkale
A+A-

Çanakkale Barosu, Afyonkarahisar Barosu Avukatlarından Ömer Faruk Aksoy ile 1'inci Asliye Hukuk Hakimi Süleyman Kandiş ve keşif heyetinin, saldırıya uğraması ile ilgili bir kınama yayımladı. Çanakk

Çanakkale Barosu, Afyonkarahisar Barosu Avukatlarından Ömer Faruk Aksoy ile 1'inci Asliye Hukuk Hakimi Süleyman Kandiş ve keşif heyetinin, saldırıya uğraması ile ilgili bir kınama yayımladı.
Çanakkale Barosu'dan yapılan yazılı açıklamada, "Afyonkarahisar'a bağlı Ataköy beldesinde keşfe giden Afyonkarahisar Barosu Üyesi Avukat Ömer Faruk Aksoy ile Afyonkarahisar 1. Asliye Hukuk Hakimi Süleyman Kandiş silahlı saldırıya uğramışlardır. Çanakkale Barosu olarak bu menfur olayı kınıyoruz. Biz avukatların, kamu görevini yerine getirmeye çalışırken bu şekilde saldırıya uğramaları maalesef ilk değildir. Bilinmelidir ki avukatlık, halkımızın hak ve hukukunu korumaya çalışan mesleklerdendir. Avukatlar, hukuk çerçevesinde görevlerini yaparlar ve onlara yapılan saldırı halkın hak aramasına ve özgürlüğüne yönelik bir saldırı manası taşır. Yapılan her türlü engelleme akli, vicdani ve hele hele insani değildir. Böyle bir manzarada avukatlar, adaletsiz ve hukuka aykırı uygulamalar karşısında hiçbir zaman yılmayacaktır. Bu vahim olay nedeniyle ilgililerin konunun üzerine kararlılıkla gitmesini bekliyor ve süreci takip ettiğimizi bildirmek istiyoruz" denildi.
(CA-GD

05.02.2013 12:04:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT