1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çan Eml'den Sosyal Sorumluluk Projeleri

Çan Eml'den Sosyal Sorumluluk Projeleri

Çan Emlden Sosyal Sorumluluk Projeleri
A+A-

Çanakkale'nin Çan ilçesinde, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (EML), sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vermeye başladı. Çan EML olarak 'Meslek lisesi sosyal sorumluluğunu yerine getiriyor' ve '

Çanakkale'nin Çan ilçesinde, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (EML), sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vermeye başladı.
Çan EML olarak 'Meslek lisesi sosyal sorumluluğunu yerine getiriyor' ve 'Önem ver mesleki eğitime, ilerlesin Türkiye' başlıklı projelerine başladıklarını belirten Okul Müdürü Ömer Faruk Aydın, "2012-2013 eğitim-öğretim yılında uygulamak üzere hazırladığımız projelerimize başladık. 'Meslek lisesi sosyal sorumluluğunu yerine getiriyor' isimli projemiz ile öğrencilerimize farklı çalışma ortamları göstermeyi, proje kapsamındaki okullarla işbirliğini arttırmayı, öğrencilerimizin iş başı becerilerini arttırmayı, değişik arıza, bakım ve onarım becerilerini arttırmayı, proje kapsamındaki okullarımızda arızaları gidererek araç-gereç, para ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamayı, okulumuzun tanıtımını yapmayı, genel anlamda malzeme tasarrufu sağlamayı ve öğrencilerimizin iş güvenliği becerilerini arttırmayı hedeflemekteyiz. 'Önem ver mesleki eğitime, ilerlesin Türkiye' isimli projemiz ile de öğrencilerin ilgi alanları ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlamak, meslekleri tanıtmak ve öğrencileri seçeceği mesleğe uygun okul ve kurumlara yöneltmeyi hedeflemekteyiz" diye konuştu.
(GŞ-GD-MŞ)

29.12.2012 15:29:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT