1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çan Belediyesi İçme Suyu Şebeke Hattını Yeniliyor

Çan Belediyesi İçme Suyu Şebeke Hattını Yeniliyor

Çan Belediyesi İçme Suyu Şebeke Hattını Yeniliyor
A+A-

Çanakkale'nin Çan ilçesinde içme suyu hatları yenileniyor. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, ilçenin su meselesini çözmek için içme suyu şebeke hattında yenileme çalışmalarına başladıklarını s

Çanakkale'nin Çan ilçesinde içme suyu hatları yenileniyor.
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, ilçenin su meselesini çözmek için içme suyu şebeke hattında yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Başkan Kuzu, "İlçemizin içme suyu şebeke hattı yıllar önce döşenmiş ve bugüne kadar şebekede yenilemeye gidilmemiş. Bu sebeple borularda sızıntı ve kaçaklar meydana geliyor, zaman zaman da borular patlıyordu. Su kesintileri yüzünden Çan halkı büyük sıkıntı çekiyordu. Belediye olarak içme suyu şebeke hattının 2 kilometrelik kısmını yenileme kararı aldık. Bu şekilde hem kayıp kaçaklar büyük oranda sona erecek, hem de arızlar sona erecek. Çanakkale Seramik Fabrikaları'nın da hattı aynı güzergâhtan geçtiğinden dolayı bu çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Ekiplerimiz çalışmalara başladılar, en kısa sürede de bu çalışmaları sonlandıracaklar" dedi.
En az 50 yıl süre ile nominal işletme basıncında sıkıntısız çalışma özelliklerine sahip polietilen içme suyu boruları kullanılıyor. 2 kilometrelik yeni hat Çan Meslek Yüksek Okulu'nun önünden başlayacak ve Kocabaş köprüsüne kadar uzanacak.
(GŞ-GD-MŞ)

13.02.2013 13:45:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT