1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Camiye Sığınan Suriyeli Aileye Hayırseverler Sahip Çıktı

Camiye Sığınan Suriyeli Aileye Hayırseverler Sahip Çıktı

Camiye Sığınan Suriyeli Aileye Hayırseverler Sahip Çıktı
A+A-

Ülkelerindeki iç kargaşadan kaçarak Gaziantep'in Araban ilçesine gelerek camiye sığınan 10 kişilik Suriyeli aileye Arabanlı hayırseverler sahip çıktı. Şiddetin her geçen gün arttığı Suriye'de kaçış

Ülkelerindeki iç kargaşadan kaçarak Gaziantep'in Araban ilçesine gelerek camiye sığınan 10 kişilik Suriyeli aileye Arabanlı hayırseverler sahip çıktı.
Şiddetin her geçen gün arttığı Suriye'de kaçışlar devam ediyor. Şiddetin artmasıyla Türkiye'deki sığınmacı sayısı da artıyor. Suriye'deki iç savaştan kaçan 10 kişilik aile kaçak yollarla Gaziantep'e, buradan da Araban ilçesine geldi. İlçe merkezindeki Yeni Altıntaş Mahallesindeki Merkez Cami'ye sığınan 10 kişilik Suriyeli aileye vatandaş sahip çıktı. Suriyeli ailenin akşam yemeğini Arabanlı kuyumcu esnafı Mustafa Ordu karşıladı. Akşam yemeğinden sonra Arabanlı hayırsever Nedim Ördek'in Yeni Altıntaş Mahallesi'ndeki evine misafir ettiği 10 kişilik Suriyeli aile daha sonra Arabanlı hayırsever vatandaşların Yeşil Ova Mahallesi'nde kiraladığı eve yerleştirileceği bildirildi.
(AI_MAD-AŞ-Y)

01.02.2013 15:06:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT