1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Camilerde Artık Kitap Da Okunacak

Camilerde Artık Kitap Da Okunacak

Camilerde Artık Kitap Da Okunacak
A+A-

Eskişehir İl Müftülüğü, başlattığı 'Her Camiye Kitaplık' projesiyle kent halkının kitaba olan ilgisini arttırmayı hedefliyor. İl Müftüsü Niyazi Ersoy, 2012 yılında il genelinde başlattıkları ve 'al

Eskişehir İl Müftülüğü, başlattığı 'Her Camiye Kitaplık' projesiyle kent halkının kitaba olan ilgisini arttırmayı hedefliyor.
İl Müftüsü Niyazi Ersoy, 2012 yılında il genelinde başlattıkları ve 'al götür, oku getir' sloganıyla sürdürdükleri projenin, 2013-2015 yılları arasında geliştirilerek devam edeceğini söyledi.Projenin il genelinde 765 camide sürdürüldüğünü belirten Ersoy, "Bu projeyle, halkımızın kitaplara daha kolay ulaşmasını, daha fazla okuma alışkanlığı kazanmasını ve halkımızı ayda bir kitap okuma kriteri olan 'orta seviyede okuma' düzeyine ulaşmasını hedefliyoruz. Projeye dikkat çekebilmek için 'al götür, oku getir' sloganını geliştirdik. Yani Eskişehir ili içerisinde bulunan vatandaşlarımız, camilere gittiklerinde buradaki kitaplıklardan kitapları rahat bir şekilde temin edebilecekler" dedi.
(KÇ-ET)

31.01.2013 11:22:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT