1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI
A+A-

Van’da ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle erkek din görevlileri arasında düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nın bölge finali gerçekleştirildi.

Merkez Yukarı Nurşin Camii’nde düzenlenen yarışmaya Bingöl, Bitlis, Hakkari, Iğdır, Muş, Siirt, Şırnak ve Van illerinden gelen il birincileri bölge birincisi olabilmek için yarıştılar. Yarışmanın açılışını yapan ve aynı zamanda seçici komisyonun başkanlığını üstlenen Van Müftüsü Nimetullah Arvas, yarışmaların düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek “Bakara suresi 148. ayette ‘Hayırda yarışınız’ buyrulmaktadır. Kur’an-ı Kerim okuma yarışmaları bu kapsamda değerlendirilmelidir” şeklinde konuştu. Yakın zamanda Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada Kırmızıtaş Erkek Kur’an Kursu’ndan M. Emin Ayna’nın Türkiye 4’ncüsü olduğunu hatırlatan Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, bölgemizin ülke çapındaki yarışmalarda daha büyük başarılar elde edeceğine inandığını ifade etti.
 

Daha sonra başlayan yarışmanın neticesinde Siirt Ulu Camii Müezzin Kayyımı M. Ramazan Toprak birinciliği elde ederek 21 Temmuz 2013 günü Sakarya’da düzenlenecek olan Türkiye finaline gitmeye hak kazandı. Yarışmayı kazanan M. Ramazan Toprak’a Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından altın hediye edilirken, diğer yarışmacılara da çeşitli hediyeler takdim edildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT