1. HABERLER

  2. Camide Sabah Namazına Gidene Çorba İkramı

Camide Sabah Namazına Gidene Çorba İkramı

Camide Sabah Namazına Gidene Çorba İkramı
A+A-

Mersin'in Silifke ilçesindeki Merkez Alaadin Camii'nde sabah namazına gelen vatandaşlara çorba ikramında bulunuluyor. Caminin imamları tarafından başlatılan uygulama, Müftü Bekir Kaplan tarafından da

Mersin'in Silifke ilçesindeki Merkez Alaadin Camii'nde sabah namazına gelen vatandaşlara çorba ikramında bulunuluyor.
Caminin imamları tarafından başlatılan uygulama, Müftü Bekir Kaplan tarafından da destek gördü. Caminin imamlarından Ramazan Ayhan, Mehmet Zeybek ve Ali Dimlioğlu tarafından organize edilen sabah çorbaları, artık her hafta cuma günleri ikram edilecek. Silifke Müftüsü Bekir Kaplan, bu uygulamanın devam edeceğini belirterek, "Din hizmetlerinin toplumun her kesimine ulaştırılması amacıyla camiler sosyal ve kültürel mekanlar haline getirilecek. İmkanı olan camilerimizde çay ocağı, derslik ve çok amaçlı salon açabilecek. Kütüphane veya kitaplık yapılacak. Yeni uygulama kapsamında camilerin yapımı için de proje yarışmaları düzenlenmesi, seçilen projelerin yeni yapılacak camilerde uygulanması planlanmaktadır. Cami hocalarımızın yaptığı bu hizmeti takdirle karşılıyorum" dedi.
Sabah namazı için camiye gelen vatandaşlar ise, yapılan bu hizmeti yerinde ve olumlu gördüklerini belirterek, "Hizmet edenlere, bu hizmete vesile olanlara, bilhassa da camimizin hocalarına böyle bir uygulamayı başlatarak örnek davranış sergiledikleri için teşekkür ediyoruz" diye konuştular.
(MŞN-CC-Y)

07.01.2013 11:25:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT