1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Camide gerçekleşen patlama facisı ölü ve yaralılara neden ve endişelendirdi..

Camide gerçekleşen patlama facisı ölü ve yaralılara neden ve endişelendirdi..

Camide gerçekleşen patlama facisı ölü ve yaralılara neden ve endişelendirdi..
A+A-

Ankara'da camide patlama sonucu ölü ve yaralılar oldu.. Camide yaşanan patlama ile can kaybı ve yaralılar herkesi şoke etti...Camiide yaşanan patlama sonucu ölü ve yaralılar tedirgin etti...

Ankara nın ilçesi olan Elmadağda bir camide ibadet sırasında namaz kılınırken patlama vakası yaşandı ve yaşanan patlama sonucu 1 kişi öldü ve 3 kişi yaralandı. meydana gelen bu patlama sonucu can kaybı ve yaralıların olması herkesi tedirgin etti...Ankara'nın elmadağ ilçesinde Esentepe Camii'nde cemaatin yatsı namazı kıldığı sırada kullanılmayan kalorifer kazanı patladı. Patlamada camide namaz kılan cemaatten bir kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Elmadağ Esentepe Camii'nde cemaat yatsı namazının farzını kıldıktan sonra son sünneti kılarken, ilçeye doğalgaz gelmeden önce caminin ısıtmasında kullanılan ancak doğalgaz kullanımının ardından devre dışı kalan kalorifer kazanı patladı. Camide bulunan cemaatten Mustafa Sarıkan hayatını kaybetti, Abdullah Tokdemir, Ekrem Ulusoy, Hilmi Akbıyık yaralandı.

 

Yaralılar Elmadağ'da yapılan ilk müdahalelerinin ardından Ankara'daki hastanelere sevk edildi. Hayatını kaybeden Mustafa Sarıkan'ın cesedi ise savcılık incelemesinin ardından Elmadağ Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.Olay sırasında camide bulunan cemaatten Nazmi Özel, yatsı namazının farzını kıldıktan sonra cemaatin camii içinde dağılarak son sünneti kılarken patlamanın olduğunu söyledi. Elmadağ Kaymakamı Resul Kır camiye gelerek incelemelerde bulundu. Polis patlamayla ilgili soruşturma başlattı.

A+A-

HABERE YORUM KAT