1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çambaşı Yaylası'nda Kar Kalınlığı 2 Metreye Ulaştı

Çambaşı Yaylası'nda Kar Kalınlığı 2 Metreye Ulaştı

Çambaşı Yaylasında Kar Kalınlığı 2 Metreye Ulaştı
A+A-

Kabadüz ilçesinde etkili olan kar yağışı ile ulaşımda aksamalar ve kısa süreli elektrik kesintileri yaşanıyor. Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya, Beldede üç gündür devam eden kar yağışıyla beld

Kabadüz ilçesinde etkili olan kar yağışı ile ulaşımda aksamalar ve kısa süreli elektrik kesintileri yaşanıyor.
Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya, Beldede üç gündür devam eden kar yağışıyla belde merkezin de kar kalınlığı 1 metreye Çambaşı Yaylası'nda ise 2 metreye ulaştığını söyledi.
Beldede tipi ile devam eden kar yağışı nedeniyle açılan yolların kapandığına dikkat çeken Başkan Kaya, "Belediyenin karla mücadele ekibimiz aralıksız mahalle yollarını açma çalışmasını sürdürüyor. Ordu Çambaşı arasındaki karayolunu ise özel bir firma sürekli açık tutmaya çalışıyor. Fakat kar yağışının aralıksız devam etmesi nedeniyle açılan yol kısa sürede kapanıyor. Kar yağışı durduğu an tüm yollarımız gece gündüz demeden en kısa süre içerisinde açılacak" dedi.
Kaya, şuana kadar kendilerine olumsuz bir durumun bildirilmediğini, kar nedeniyle yolda kalan araçlara iş makineleriyle en kısa sürede ulaşılarak yardım edildiğini sözlerine ekledi.
Öte yandan 2 gündür kar tatili edilen ilçede kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı.
(MB-SLH-Y)

09.01.2013 13:01:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT