1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "çam Kesme Çam Dik" Kampanyası

"çam Kesme Çam Dik" Kampanyası

çam Kesme Çam Dik Kampanyası
A+A-

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, yıl başı sebebiyle vatandaşlara bin 500 adet fıstık çamı fidanı dağıttı. Fidanlar 15 dakikada tükendi. Ağaç dikiminin özendirilmesini hedefleyen Yalova Orman İşletme M

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, yıl başı sebebiyle vatandaşlara bin 500 adet fıstık çamı fidanı dağıttı. Fidanlar 15 dakikada tükendi.
Ağaç dikiminin özendirilmesini hedefleyen Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, yıl başını fırsat bilerek vatandaşlara fıstık çamı dağıttı. Bir traktör dolusu fidanla Cumhuriyet Meydanı'nda stant açan Orman İşletme Müdürlüğü vatandaşlara çamları birer tane olmak kaydı ile dağıttı. Fidan almak isteyen vatandaşlar standa akın ederken bin 500 adet fidan 15 dakikada tükendi.
Yeni yılda çam süslemek isteyenlerin ormanlarda kaçak kesim yaptıklarını dile getiren Yalova Orman İşletme Müdürü Mustafa Güner, "Her yıl başında ormanlardan kaçak çam kesiliyor. Bu yıl böyle bir uygulama yaparak yıl başı çamı dağıttık. Bu sayede yeni yıla ağaç keserek değil dikerek girmelerini istedik" dedi.
Çam fidanı alan vatandaşlar, "Bizim de dikili bir fidanımız" olacak diyerek, ağaç dağıtımından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
(SÇ-MŞ)

31.12.2012 13:58:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT