1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:
A+A-

Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir Şubesi'nin yeni binasının açılışı için Kırşehir'e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 657 numaralı kanunun 657 kere değiştirildiğini söyleyerek, "Artık y

Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir Şubesi'nin yeni binasının açılışı için Kırşehir'e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 657 numaralı kanunun 657 kere değiştirildiğini söyleyerek, "Artık yeni bir kanun gerekiyor" dedi.
Kırşehir'de ilk olarak valiliği ziyaret eden Çelik, burada gazetecilerin sorunları cevapladı. Çelik, 657 numaralı kanunun sorulması üzerine, yasanın 1965'den bu yana hizmet verdiğini bildirerek, "Zaman içerisinde ciddi değişiklikler yapılmış. Yani 657 kere değiştirilmiş. Artık sorunlara cevap vermesi söz konusu değil. Yenilenmesi lazım. Yeniden düzenlemek için görüşmeler yaptık. Temsilciler ve tüm taraflar yeni bir personel rejimine ihtiyaç olduğunu savunuyor. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan da konu üzerinde çalışmamızı istedi. Biz de çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
5084 numaralı Teşvik Yasası'nın süresinin uzatılıp uzatılmayacağı yönündeki soruyu da cevaplayan Çelik, böyle bir durumun söz konusu olmadığını fakat teşvikten yaralananların yaşadığı dezavantajla ilgili bir çalışma yapacaklarını ve kısa zamanda konuyu açıklayacaklarını kaydetti.
(AEK-AÖ-GS-Y)

05.02.2013 13:13:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT