1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:
A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kocaeli'de katıldığı bir toplantı sonrası dün gece çıkarılan ve kendisini de sosyal paylaşım sitesi üzerinden duyurduğu gazetecilere verilen yıpranma pay

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kocaeli'de katıldığı bir toplantı sonrası dün gece çıkarılan ve kendisini de sosyal paylaşım sitesi üzerinden duyurduğu gazetecilere verilen yıpranma payı ile ilgili açıklama yaptı.
Gazetecilerin sorusu üzerine çalışan gazetecilerin dün iki açıdan çok önemli günleri olduğunu anlatan Çelik, şöyle konuştu: "Öncelikle günlerini kutluyorum. Bize hükümet olarak 2008'den beri yıpranma payı diye bilinen bu hakkın verilmesi ile ilgili talepleri vardı. Başbakan yurtdışında olmasına rağmen yaptığımız görüşmelerde gazetecilerin bu anlamlı gününde bir kez daha sevindirecek çalışmayı yapmamızı istediler. Yasaya bunu dün koyduk. Çalışan gazeteciler yıpranma hakkına kuvuştu. Hayırlı olmasını diliyorum."
Aynı yasanın milletvekillerini de kapsadığının hatırlatılması üzerine Bakan Çelik, şu ifadeleri kullandı: "Kaldırılırken birlikte kaldırılmıştı. Milletvekillerimizin de o hakkı iade edilmiş oldu. Emekli olacak gazetecilerin sayısı milletvekillerinden daha fazla. Milletvekilleri de çok yoğun çalışma içindeler."
(MA-HO-Y)

11.01.2013 13:15:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT