1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:
A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kocaeli'deki temasları sırasında SGK İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek kurumdaki vatandaşların sorunlarıya ilgilendi. Çelik'in ziyareti sonrası gündeminde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kocaeli'deki temasları sırasında SGK İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek kurumdaki vatandaşların sorunlarıya ilgilendi. Çelik'in ziyareti sonrası gündeminde Frasa'da öldürülen 3 PKK'lı vardı. Bir dizi ziyaret için Kocaeli'de bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Vali Topaca ve kurum müdürlerinin eşlik ettiği Bakan Çelik, katları gezerek hem personelin halini hatırını sordu hem de kurumda karşılaştığı vatandaşların sorunları ile ilgilenerek yol gösterdi. Emekli olduktan sonra işyeri açan ancak ödeyemediği katılım payı maaşından kesildiği için mağdur olan Vahdettin Demir isimli vatandaşla uzun süre sohbet eden Bakan Çelik, katılım payından şikayet edilmesi üzerine "Dünyanın hiç bir ülkesinde 40 yaşında emekli olmak yok. Öyle olduğu için bu payları almak zorundayız" diye konuştu. Mağdur vatandaşa dün akşam tam da kendisini ilgilendiren konuyla ilgili yasa çıkardıklarını hatırlatan Çelik, böylelikle borcunu yapılandırıp 36 ayda ödeyebileceğini müjdeledi.
Çelik, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra birim müdürleriyle toplantı yaptı.
Toplantıda Bakana, Vali Topaca tarafından Kocaeli hakkında brifing verildi. Yapılan brifing sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin borcunu fazla bulduğunu belirtti.
Toplantıların ardından gazetecilerle bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in gündeminde sabah olduğu gibi terör vardı. Bakan Çelik, Paris'te öldürülen 3 PKK'lı hakkında bir soruyu şöyle cevapladı: "Türkiye uzun yıllardır terörle mücadele ediyor. Terörün tümden sonlandırılması için bir sürece giriyoruz. Biz bu sürece girmeden provokatif bazı eylemlerin olacağını hiç olmadan ifade ettik. Daha önceleri de bunun örneklerini gördük. Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olan çevreler yine düğmelere basacaklardır. Paris'te cereyan eden hadisenin bununla ne kadar ilgilisi var bu bizim bilgimiz dahilinde değil. Ama süreç içinde bu da ortaya çıkacaktır. Ama yapıldığı süreç itibariyle çok anlamlı olduğunu söyleyebiliriz. Ama süreci etkileyemeyecek."
Bakan Faruk Çelik, son olarak Suriye Arap Haber Ajansı'nda yer alan Suriye Dışişleri Bakanlığı tarafından BM ve BM Genel Sekreterine yazılan şikayet mektubunun Türkiye açısından gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, "Biz, Türkiye olarak 500 trilyon eski rakamla 500 milyonluk Suriye'den Türkiye'ye sığınan vatandaşlarımıza bütün desteğimizi sağlamış durumdayız. Türkiye'nin Suriye'den getirilecek mallara ihtiyacı yok. Aksine Suriyeli kardeşlerimizin ekmeğe muhtaç olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla biz Suriyeli kardeşlerimize yardımcı olmak üzere büyük çaba içindeyiz. Ama siyasi eğilim olarak Suriye halkından yanayız. Ama Suriye'den bir şey almak değil Suriye'ye ne vereceğimiz konuşuluyor. Biz veren el konumundayız ve bunu sürdüreceğiz" dedi.
(MA-HO-Y)

11.01.2013 17:02:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT