1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÇALDIRAN'IN İLK ÜST GEÇİDİ HİZMETE AÇILDI

ÇALDIRAN'IN İLK ÜST GEÇİDİ HİZMETE AÇILDI

ÇALDIRAN'IN İLK ÜST GEÇİDİ HİZMETE AÇILDI
A+A-

Van’ın Çaldıran ilçesinde trafik kazalarının yoğun olduğu bölgeye yapılan yaya üst geçidi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Çaldıran Kaymakamlığı'nın girişimleriyle Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Lisesi ve Hafsa Hatun İlköğretim Okulu’nun önüne yaptırılan üst geçit törenle açıldı. Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Trafik Müdürlüğü’nün denetiminde düzenlenen törene Çaldıran Milli Eğitim Şube müdürlerinden Mehmet Necip Çınarcı, Vesim Hacıoğlu ile çok sayıda öğrenci katıldı. Şube Müdürü Mehmet Necip Çınarcı, açılışta öğrencilere üst geçidin kullanımıyla ilgili bilgi verdi.


Daha önce bu bölgede talihsiz kazaların yaşandığına dikkat çeken Şube Müdürü Mehmet Necip Çınarcı, hizmete açılan yaya üst geçidiyle eskiden yaşanan üzücü kazaların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu. Öğrencilere, bundan böyle okula gidip giderken özellikle yay üst geçidini kullanmalarını öneren Çınarcı, vatandaşların ve öğrencilerin yaya üst geçidini bugünden sonra güvenle kullanacaklarını söyledi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT