1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çağlayan Adliyesi'nde Avukatlara Destek Eylemi

Çağlayan Adliyesi'nde Avukatlara Destek Eylemi

Çağlayan Adliyesinde Avukatlara Destek Eylemi
A+A-

İstanbul Adliyesi önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sendikalar, DHKP-C operasyonu kapsamındaki gözaltıları protesto etti. Devrimci İşçi Sendikası (DİSK) Başkanı Erol Ekici, "Biz Çağd

İstanbul Adliyesi önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sendikalar, DHKP-C operasyonu kapsamındaki gözaltıları protesto etti. Devrimci İşçi Sendikası (DİSK) Başkanı Erol Ekici, "Biz Çağdaş Hukukçular Derneği'nin (ÇHD) 40 yıllık mücadelesine sahip çıkacağız" dedi.
Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamındaki gözaltıları protesto etti. Eyleme DİSK Başkanı Erol Ekici ve KESK Başkanı Lami Özgen de destek verdi. Adliye önünde basın açıklaması yapan DİSK Başkanı Ekici, "Biz ÇHD'nin 40 yıllık mücadelesine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Halkın Hukuk Bürosu'nun geleneğine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Grup Yorum'un şarkılarını, türkülerini dinlemeye devam edeceğiz. Biz bu ülke topraklarında halkımızın özgürlük mücadelesini veren bu ülkenin emekçileri olarak, burada onların suç saydıkları, bizimse özgürlük mücadelesi olarak gördüğümüz her türlü değere sahip çıkacağız" dedi.
(AU-ÖFA-CC-Y)

21.01.2013 12:20:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT