1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çağla İsrail'de Sahne Alıyor

Çağla İsrail'de Sahne Alıyor

Çağla İsrailde Sahne Alıyor
A+A-

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İsrail'in Eilat kentindeki 75 bin Dolar para ödüllü turnuvadaki mücadelesine başlıyor. Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İ

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İsrail'in Eilat kentindeki 75 bin Dolar para ödüllü turnuvadaki mücadelesine başlıyor.
Turkcell ve Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, sezonun ilk Grand Slam'i Avustralya Açık'taki mücadelesinin ardından ilk turnuvasına İsrail'de çıkıyor. Melbourne'de elemelerin üçüncü turuna kadar yükselerek ilk defa bir Grand Slam'de ana tabloya bu kadar yaklaşan ve bu başarısının neticesinde klasmanda on basamak tırmanarak 161. sıraya yerleşen Çağla, Eilat kentinde düzenlenen Vanessa Phillips Kadınlar Turnuvası'ndaki ilk tekler maçını yarın yapacak.
23 yaşındaki milli tenisçi 75 bin Dolar para ödüllü turnuvadaki ilk sınavını, 2010 yılında dünya sıralamasında 56.'lığa kadar yükselen, şu anda ise WTA 221 numara olan Alla Kudryavtseva karşısında verecek. Çağla, bir diğer milli tenisçi Pemra Özgen ile birlikte katıldığı çiftler kategorisinde ise bir numaralı seribaşı ikili Paula Kania/Renata Voracova ile oynayacak.
(EYB-EYB-S)

28.01.2013 13:22:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT