1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çadır Kentte Mevlid-i Şerif Okundu

Çadır Kentte Mevlid-i Şerif Okundu

Çadır Kentte Mevlid-i Şerif Okundu
A+A-

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde kurulan Süleyman Şah çadır kentteki Suriyeli mülteciler, mevlid-i şerif okuttu. Ülkelerinde çıkan iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan ve sayıları 30 bin 500'ü

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde kurulan Süleyman Şah çadır kentteki Suriyeli mülteciler, mevlid-i şerif okuttu.
Ülkelerinde çıkan iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan ve sayıları 30 bin 500'ü bulan Süleyman Şah çadır kentteki mülteciler, normal hayata tutunmak, örf-adetlerini ve dini değerlerini devam ettirmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor.
Bertan Yemekçiliğin organizatörlüğünde düzenlenen ve 6 nolu erkek mescidi çadırında okunan mevlide; çadır kent kamp müdür yardımcısı Mehmet Asutay, kanaat önderleri, muhtar ve mahalle sakinleri katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan mevlid töreni, daha sonra Suriyeli kanaat önderlerinden Şeyh Trad tarafından Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hayatından kesitler sunularak devam etti. Şeyh Trad, "Bizlere ne mutlu ki Hz. Muhammed'in ümmetindeniz. Bizler onun ahlakını, yaşayışını ve aile münasebetlerini örnek almalıyız. Sevgili kardeşlerim, peygamber sevgisi bizleri daha fazla birbirimize kenetlemeli ve sevdirmelidir. O yaşayışında bizlere çok güzel örnekler bırakmıştır. O örnekler bizlerin hayata tutunmasında en büyük kılavuzumuz olmalıdır. Peygamberimiz rahmet peygamberi, bizler de birbirimize merhametle davranmalıyız. Onun yolundan ve öğretilerinden uzaklaştıkça bela ve musibetler bizi bırakmaz. Ancak onun sünneti seniyyesine sarılırsak yeniden bir araya gelir, birlik ve beraberliğimize kavuşabiliriz. Evet kardeşlerim, muhabbet ve merhametle birbirimizi kucaklayalım" dedi.
Konuşmaların ardından, ilahiler söylenip salavatlar çekildi.
(MD-SO-Y)

06.02.2013 13:07:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT