1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Cadde Ortasında Vurulan Kadın Hastaneye Kaldırıldı

Cadde Ortasında Vurulan Kadın Hastaneye Kaldırıldı

Cadde Ortasında Vurulan Kadın Hastaneye Kaldırıldı
A+A-

Van’da boşanma davası açıp ayrı yaşamaya başladığı için kocası tarafından cadde ortasında vurulan kadın tedavi altına alındı.


Olay, Cumhuriyet Caddesi üzerinde Soydan Kavşağı yakınlarında meydana gelmişti. Şiddet gördüğü için boşanma davası açıp ayrı yaşamaya başlayan N.A. isimli kadın, eşi Nazmi A. ile caddede karşılaşmıştı. Nazmi A., eşi barışma teklifini kabul etmeyince tabancayla peş peşe ateş etmeye başladı. İki ayağına ve iki omzuna isabet eden kurşunlarla kanlar içinde yere yığılan ve ağır yaralanan N.A., vatandaşlar tarafından ilk önce Lokman Van Hastanesi’ne, buradan da ambulansla Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.


Olay sonrası, kalabalık Nazmi A.’yı linç etmek isterken, başka bir kalabalık ise şahsı çevredeki bir iş yerine alarak linç edilmekten kurtardı. Olay yerine gelen polisler, sayıları bir anda artan ve 'Onu bize verin' diye bağıran kalabalığı önce ikna etmeye çalıştı. Kalabalık dağılmayınca da tazyikli su, göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullanan polis, uzun uğraş sonunda kalabalığı dağıtarak, linçten kurtardığı Nazım A.’yı zırhlı araca bindirip emniyete götürdü.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT