1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Cadde Düzenlemesinde Karar Mahalle Komitelerinin

Cadde Düzenlemesinde Karar Mahalle Komitelerinin

Cadde Düzenlemesinde Karar Mahalle Komitelerinin
A+A-

Nilüfer Kent Konseyi bünyesindeki mahalle komiteleri, Nilüfer Belediyesi'nin tasarım ve planlama süreçlerinde de söz sahibi oluyor. Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Gazi Caddesi'nde yol ve kaldırım

Nilüfer Kent Konseyi bünyesindeki mahalle komiteleri, Nilüfer Belediyesi'nin tasarım ve planlama süreçlerinde de söz sahibi oluyor.
Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Gazi Caddesi'nde yol ve kaldırım düzenlemesine hazırlanan Nilüfer Belediyesi, çalışmayı mahalle komitesi vasıtası ile çevre sakinlerinin isteği doğrultusunda yapacak. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Kent Konseyi'nin daveti üzerine için Cumhuriyet Mahalle Komitesi üyeleri ile bir araya geldi.
Nilüfer Belediyesi'nin benimsediği yaya ve bisiklet öncelikli ulaşım politikası hakkında bilgi veren Bozbey, caddede trafik akışının daha sağlıklı işlemesi adına yol boyunca orta refüj bordürünün kaldırılması ve peyzaj düzeni ile ağaçlandırmanın yolun iki yanında yapılması halinde caddenin daha modern ve kullanışlı hale geleceğini belirtti. Bozbey, "Ancak son kararı verecek olan mahalle komitesi ve bölge sakinleridir. Yaşadığınız mekanların yine sizin istekleriniz, ihtiyaç ve beklentileriniz doğrultusunda tasarlanması bizim için son derece önemli. Alacağınız karara saygı duyarız" diye konuştu.
(MŞ)

20.02.2013 13:47:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT